Relaksācija - zāles pret stresu

Neviens nav pasargāts no stresa, ar to saskaramies mēs visi. Ir vairāki veidi, kā cīnīties ar trauksmes nevēlamajām sekām. Viens no efektīvākajiem ir relaksācija vai autogēnais treniņš.

Relaksācija ir mērķtiecīga ķermeņa atslābināšanās, atbrīvošanās no liekā satraukuma un citām nepatīkamām sajūtām. Tiek panākta atslābināšanās, kam palīdz arī vizualizācijas metode. Autogēnais treniņš dod iespēju apgūt sava psiholoģiskā un fizioloģiskā stāvokļa regulēšanu.

Līdzīgi kā var atbrīvoties no stresa, ir iespējams iegūt sev nepieciešamo tonusu, enerģiju, mundrumu un smelties spēku savos iekšējos resursos, bagātinot sevi kā personību un iegūstot lielāku pārliecību par savām spējām. Jūsu relaksācijas mērķis var būt gan vispārināts (piemēram, atbrīvoties no kopējās iekšējās spriedzes), gan ļoti konkrēts (piemēram, iegūt lielāku pašpārliecību uzstājoties auditorijas priekšā).

Kā tas notiek?

Nodarbības notiek vienu reizi nedēļā. Skan mierīga mūzika; psihologs ar īpašām vārdiskās relaksācijas metodēm palīdz klientam koncentrēties uz savu ķermeni, elpošanu, sirdsdarbību un citām ķermeņa norisēm, vadot viņu tuvāk atslābinājumam un citam vēlamajam rezultātam. Tiek izmantota arī vizualizācijas tehnika.

Relaksācijas nodarbības iespējams apmeklēt gan individuāli, gan grupā.

Individuālās relaksācijas/autogēnā treniņa priekšrocības:

  • iespēja pašiem izvēlēties sev piemērotāko mūziku un apgaismojumu vēlamās noskaņas radīšanai;
  • sarunā ar psihologu iespējams pārrunāt sev vēlamo rezultātu, piemēram, vai jūs vēlaties atbrīvoties no satraukuma vai varbūt vēlaties iegūt lielāku drosmi sarunai ar priekšnieku;
  • varat brīvāk izvēlēties sev piemērotu nodarbības laiku.

Relaksācijas grupā priekšrocības:

  • mazākas izmaksas;
  • varat dalīties savās domās, jūtās ar klātesošajiem cilvēkiem.

Jau pēc dažu nodarbību apmeklēšanas jaunās prasmes varat pats izmantot ikdienā, tādā veidā uzlabojot savas dzīves kvalitāti.