Konsultācijas
Darbā es izmantoju integrētu pieeju - apvienoju gan psiholoģijā, gan ģimenes psihoterapijā, gan citās mācībās gūto pieredzi, metodes un zināšanas atkarībā no klienta grūtību loka un klienta vajadzībām. Pirmo tikšanos laikā kopīgi ar klientu mēģinām saprast un vienojamies, vai piemērota ir psiholoģiskā konsultēšna vai psihoterapija.
Kā notiek psiholoģiskā konsultēšana/psihoterapija?
Pieaugušo konsultācijās, kas galvenokārt notiek sarunas veidā, izmantotoju konkrētas, specifiskas un atzītas psiholoģiskās konsultēšanas un izpētes un (ģimenes) psihoterapijas metodes. Sadarbībā ar bērniem papildus sarunai, biežāk kā ar pieaugušajiem, izmantoju arī dažādus uzdevumus, psiholoģiskās metodes, smilšu spēļu terapijas metodes atsevišķus elementus un spēles.
Psihologs vai psihoterapeits nav ārsts, tas nozīmē, ka neuzstādu diagnozes un neizmantoju medikamentus.
Strpādāju saskaņā ar LPB un LKPA ētikas kodeksiem.
Stingri ievēroju konfidencialitātes principu.
Klients pats izvēlas, cik daudz viņš ir gatavs stāstīt, ko viņš vēlas risināt un kādā tempā atklāt savas grūtības.
Konsultācijas ir abpusējas sadarbības process.
Sesiju laikā sākotnēji tiek noskaidrota un pētīta klienta grūtība un uzstādīti mērķi turpmākām nodarbībām. Nereti problēmas noskaidrošana un mērķu izvirzīšana aizņem vairākas sesijas. Nodarbību gaitā mērķis var mainīties, var parādīties arī citi neskaidri jautājumi. Turpmākajā konsultēšanas/psihoterpijas procesā meklējam veidus, kā tikt galā ar problēmu, tiek meklēti resursi un sniegts atbalsts.
Parasti sesijas ilgums ir 45-50 minūtes. Tikšanās var būt vienu reizi, taču parasti to skaits ir no dažām līdz pat vairākiem desmitiem - atkarībā no problēmas specifikas un nepieciešamības. Sesijas parasti notiek vienu reizi nedēļā.
Samaksa nav atkarīga no klientu skaita konsultācijā.
Nepieciešamības gadījumā sagatavoju rakstisku atzinumu.
Konsultāciju veidi:
- individuālā konsultēšana – sesijās cilvēks tiekas tikai ar psihologu/psihoterapeitu, individuāli;
- pāru konsultēšana – uz sesijām pie psihologa/psihoterapeita vēršas pāris;
- ģimenes konsultēšana – nodarbībās piedalās viens vai vairāki ģimenes locekļi (piemēram, vecāks un bērns);
- grupu treniņi – nodarbības notiek grupā, psihologa vai psihoterapeite pavadībā; grupas parasti tiek veidotas cilvēkiem ar līdzīgiem mērķiem, grūtībām vai uzdevumiem;
- psiholoģiskā izpēte - psiholoģiskā testēšana, izmantojot īpašas metodes.
Uz konsultāciju var pietiekties, iepriekš piezvanot pa tālr. +371 29277295, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .
Strādāju latviešu, krievu un angļu valodā.
Pieņemu Rīgā, A.Čaka ielā 83/85 - B38.